Wtorkowy poranek 16 czerwca przywitał nas nieco zachmurzonym niebem, mimo to w dobrych humorach, ochoczo ruszyliśmy w stronę Kołobrzegu. Naszą wycieczkę zaczęliśmy w porcie rybackim, gdzie oglądaliśmy kutry rybackie i zapoznaliśmy się z pracą rybaka. Następnym punktem wycieczki było Muzeum Oręża Polskiego, w którym na wystawie plenerowej stoją wycofane ze służby okręty wojenne i różne elementy uzbrojenia. Każdy z nas miał okazję obejrzeć jak taki okręt wygląda w środku, w jakich warunkach służyła i mieszkała jego załoga, mogliśmy sami chwilę posiedzieć przy stole w mesie oraz zrobić sobie zdjęcie przy kole sterowym. Kolejną atrakcją było podziwianie panoramy Kołobrzegu z wysokości katedralnej wieży. Sam wjazd windą był dużą atrakcją. Z wieży widokowej zobaczyliśmy kołobrzeskie zabytki: ratusz miejski, basztę lontową, urokliwą uliczkę Dubois, wieżę ciśnień oraz zachowane fragmenty fortyfikacji miejskich. W hotelowej restauracji zjedliśmy pyszny obiad i pojechaliśmy nad morze. W porcie weszliśmy na pokład statku „Pirat” i wypłynęliśmy w krótki rejs po morzu. Dla niektórych z nas był to pierwszy kontakt z morską przygodą ale z pewnością wszyscy zapamiętamy go na długo – fale były ogromne a statkiem bujało jak podczas prawdziwego sztormu! Ze statku, pozostając cały czas w marynistycznym klimacie, weszliśmy na latarnię morską, gdzie zapoznaliśmy się ze znaczeniem i zasadami działania tego urządzenia oraz trudną pracą latarnika. Oczywiście był też czas w kawiarni na herbatkę, ciacha, lody i gofry. Spacerowaliśmy brzegiem morza, odwiedziliśmy kołobrzeskie molo i nie wiadomo kiedy nadszedł czas na powrót do Sławoborza. Dzień był pełen wrażeń i wszyscy zgodnie ustaliliśmy, że w przyszłym roku też pojedziemy na wycieczkę.

Uczniowie ZET 2 – Nikola, Tomasz, Antoni, Kornel i Wojciech.