Szanowni Państwo,
mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowy webinar, który poprowadzi Joanna Flis – psycholog o specjalności psychologia kliniczna i zdrowia, pedagog resocjalizacyjny oraz pedagog prewencji patologii społecznej, a także psychopedagog. Jest specjalistką psychoterapii uzależnień i współuzależnienia, psychoterapeutką systemową oraz doktorantką na Uniwersytecie Szczecińskim. Pracuje również jako wykładowczyni akademicka.
To ceniona mówczyni TEDx, której wystąpienie na temat dojrzałości zajęło 6. miejsce w ogólnoświatowym rankingu TEDx. Jest autorką książek: „Współuzależnieni”, „Co ze mną nie tak”, „Madame Monady – po dorosłemu”, „Gry rodzinne” oraz „To samo, ale inaczej”, a także twórczynią podcastu „Madame Monday”.
Regularnie współpracuje z magazynami „Newsweek Psychologia” oraz „Zwierciadło”.
Wydarzenie odbędzie się w ramach współpracy z Fundacją Dbam o Mój Zasięg.
Poniżej kilka szczegółów odnośnie webinaru
Tytuł webinaru: Jak wychowywać dziecko, kiedy samemu jest się przeciążonym? O rodzicielstwie bez poczucia winy
Kiedy: 27 kwietnia 2026 rok (poniedziałek) godzina 19:00 – 20:30
Gdzie? Platforma Clickmeeting
Czy webinar jest bezpłatny? TAK
Czy webinar jest nagrywany i będzie udostępniony? TAK
Czy będą zaświadczenia? TAK
Link do spotkania:
Streszczenie webinaru:
Rodzicielstwo potrafi być doświadczeniem pełnym miłości, ale też ogromnego napięcia, zmęczenia i samotności. Coraz więcej rodziców funkcjonuje dziś na granicy swoich zasobów, próbując godzić opiekę nad dzieckiem z pracą, obowiązkami, presją społeczną i własnym wewnętrznym przymusem, by robić wszystko dobrze. W takim krajobrazie łatwo nie tylko o frustrację i poczucie winy, ale także o wypalenie rodzicielskie.
Ten webinar jest o tym, co dzieje się z rodzicem, który kocha swoje dziecko, ale sam jest już przeciążony. O tym, jak chroniczny stres wpływa na cierpliwość, bliskość, regulację emocji i codzienne reakcje. O momencie, w którym rodzicielstwo przestaje być relacją, a zaczyna przypominać niekończące się zadanie do wykonania.
Będzie o tym, czym jest wypalenie rodzicielskie, jak je rozpoznać i dlaczego nie jest oznaką bycia złym rodzicem, tylko sygnałem przeciążenia. Będzie też o tym, jak odzyskiwać kontakt ze sobą, jak nie dokładać sobie cierpienia przez samokrytykę i jak budować relację z dzieckiem nie w oparciu o ideał, lecz o wystarczająco dobrą obecność.
To spotkanie dla rodziców, którzy czują, że dają z siebie za dużo, a i tak mają wrażenie, że to za mało. Dla tych, którzy chcą lepiej rozumieć siebie, swoje granice i swoje emocje – po to, by wychowywać dziecko z większą łagodnością, ale bez udawania, że wszystko jest w porządku.
mgr Elżbieta Bździuch

