Wycieczka na lotnisko w Świdwinie

Strona główna » Wycieczka na lotnisko w Świdwinie

 

 

8 kwietnia 2014 roku uczniowie piątej klasy naszej szkoły wraz z opiekunami p. Olgą Wierzbicką Kromkiewicz, p. Mariolą Osiadła - Rębisz i p. Adamem Brudzińskim wybrali się z wizytą na lotnisko wojskowe w Świdwinie.

 Po przybyciu na miejsce zostaliśmy przywitani w Biurze Przepustek przez p. majora Wiesława Lorenca, który został naszym przewodnikiem po terenie jednostki.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Sali Tradycji, gdzie mieliśmy okazję zapoznać się z historią lotnictwa i Garnizonu Świdwińskiego. Później oglądaliśmy różne typy samolotów, będących niegdyś na wyposażeniu 21 Bazy Lotniczej w Świdwinie. 

 Następnie wojskowym autobusem zawieziono nas na teren lotniska, gdzie czekało na nas wiele niespodzianek!

Zwiedzaliśmy hangary z samolotami     Su-22 i każdy z nas miał możliwość zasiąść za sterami w kabinie i poczuć się jak pilot samolotu odrzutowego, ćwiczyliśmy starty, loty i lądowania na symulatorach lotu samolotem Su-22 i  śmigłowcem.

Przez cały czas nasz przewodnik, jeden z pilotów i mechanik opowiadali nam jak zbudowany jest samolot, co sprawia, że unosi się w powietrze oraz odpowiadali na liczne pytania.

Następnie z niewielkiej odległości mieliśmy okazję oglądać starty i lądowania samolotów odrzutowych, co wywarło na nas ogromne wrażenie.

Byliśmy również w hangarze eskadry technicznej.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w gabinecie Szefa Sztabu 21 Bazy Lotniczej w Świdwinie p. podpułkownika Jerzego Goleniowskiego, który obdarował nas wszystkich drobnymi podarunkami i zaprosił do częstszych odwiedzin.

Z zaproszenia z pewnością niebawem skorzystamy!