VI Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

Strona główna » VI Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

14 maja już po raz szósty spotkaliśmy się w Świdwińskim Ośrodku Kultury na festynie integracyjnym, zorganizowanym z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jak co roku ogłoszony też został konkurs plastyczny. W tym roku jego temat to "ŚWIAT DOROSŁYCH, ŚWIAT DZIECI".

Na konkurs plastyczny wpłynęło 214 prac z dziesięciu szkół. Komisja wybrała i nagrodziła prace w kategorii przedszkole, klasy I-III, IV-VI, gimnazjum, dorośli oraz prace przestrzenne.

W konkursie wybrano i nagrodzono:

miejsce I - 8 prac, miejsce II - 9 prac, miejsce III - 7 prac oraz 30 wyróżnień.

Obchody Dnia Godności rozpoczęły się uroczystą Mszą  Św. w kościele pw.  MBNP. Po mszy na świdwińskim zamku rozpoczął się festyn integracyjny. VI Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych rozpoczęła Danuta Fic - dyrektor SOSW w Sławoborzu. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście.

Po uroczystym otwarciu imprezy, w Sali Widowiskowej Świdwińskiego Ośrodka Kultury mogliśmy obejrzeć występy artystyczne, a w Sali Wystaw ekspozycję prac Integracyjnego Konkursu Plastycznego.

Obchody tego dnia zakończył piknik integracyjny na dziedzińcu zamkowym. Wszystkich uczestników konkursu poczęstowano pysznym bigosem, gorącą herbatą oraz słodkimi bułeczkami.

To radosne majowe święto integracji osób zdrowych i niepełnosprawnych, było okazją do wspólnej zabawy, wymiany doświadczeń i zawarcia nowych przyjaźni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wspierają nas w organizacji takich ciekawych imprez.

 

Nasi sponsorzy:

Koszaliński Klub Rotariański reprezentowany przez

Pana Jana Bielejerzewskiego, Pana Piotra Jankowskiego, Pana Romana Czernikiewicza oraz Pana Jupitera Podlaszewskiego

Pani Alicja Pracz

Pan Jan Jarych

Pan Henryk Grusza

Państwo Barbara i Krzysztof Głowaccy