Spotkanie opłatkowe

Strona główna » Spotkanie opłatkowe

Dnia 19 grudnia 2012 r. o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie opłatkowe. Brali w nim udział wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami. Obecni byli również zaproszeni goście: Przewodnicząca Rady Powiatu Świdwińskiego Pani Danuta Malitowska oraz Starosta Powiatu Świdwińskiego Pan Mirosław Majka. Na wstępie zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu pt. "Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy".

Pierwsze miejsce zajęła klasa IV-VI, kolejne Zespół Edukacyjno-Terapeutyczny 1 i Zespół Edukacyjno-Terapeutyczny 2. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki w postaci przyborów i materiałów plastycznych. Tradycją naszej szkoły na spotkaniu opłatkowym jest przedstawienie jasełkowe. Tegoroczne jasełka w wersji współczesnej przedstawili uczniowie klas gimnazjalnych oraz szkoły przysposabiającej do pracy w oparciu o scenariusz pt."Jasełka" napisany przez ks. Jana Twardowskiego. Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo spodobała się zaproszonym gościom i społeczności szkolnej. Pani Dyrektor oraz Starosta Powiatu złożyli wszystkim życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Nasz ksiądz katecheta wygłosił Słowo Boże. Po wspólnym kolędowaniu zasiedliśmy do suto zastawionego stołu. I w tym świątecznym nastroju rozeszliśmy się do domów.

Drugie spotkanie wigilijne odbyło się 20 grudnia 2012r. w Sławoborzu. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pani Alicja Tudrujek Sekretarz Powiatu, Pan Mirosław Kępka Członek Zarządu Powiatu, Wójt Gminy Sławoborze Pan Marcin Książek, Przewodniczący Rady Gminy Sławoborze Pan Marek Kuźma, Kierownik Posterunku Policji w Sławoborzu Pan Sylwester Karolczak oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym przedstawieniem jasełkowym. Na scenie pojawili się aniołowie i pasterze. Do Dzieciątka, Maryi i Józefa przybyli Trzej Królowie. Młodzi artyści zachwycili swoimi umiejętnościami aktorskimi, pięknymi strojami i świąteczną scenografią. Wielu widzom ze wzruszenia łza zakręciła się w oku. Po części artystycznej Pani Dyrektor zapoczątkowała składanie życzeń. Ciepłe słowa i życzenia skierowali do uczniów i pracowników zaproszeni goście.

Przy śpiewie kolęd, blasku choinki i unoszącym się wokół aromacie wigilijnych potraw w SOSW można było poczuć tę szczególną, świąteczną atmosferę.

Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała w nas jak najdłużej!