Dożynki 2012

Strona główna » Dożynki 2012

 

 

      15 września 2012r. na stadionie sportowym w Sławoborzu odbyło się IX Święto plonów.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. Następnie uczestnicy Dożynek wzięli udział w korowodzie niosąc wieńce, płody rolne i bochny chleba wypieczone z tegorocznego zboża.

Jak co roku czynnie włączyliśmy się w tę środowiskową imprezę. Przygotowaliśmy stanowisko promujące nasz Ośrodek. Kompozycje z kwiatów, ziół i owoców przyciągały dożynkowych gości, którzy podziwiali efekty pracy uczniów, degustowali wyroby cukiernicze.

Nikt nie mógł oprzeć się kanapkom ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Wśród najmłodszych przeprowadziliśmy zabawy i gry sportowe. Malowaliśmy twarze dzieciom, była tez loteria w której każdy los wygrywał.

Organizatorzy Dożynek przygotowali wiele atrakcji. Odbył się pokaz maszyn rolniczych, sprzętu Policji, Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Przeprowadzono wiele konkursów. W jednym z nich nasza placówka zajęła II miejsce w kategorii: „Najładniejsze stoisko”. W międzyczasie na scenie występowały muzyczne zespoły ludowe, a przybyli mogli próbować przysmaków kuchni wiejskiej oraz wojskowej grochówki.

Impreza była udana i trwała do późnego wieczora.