Archiwum rok szkolny 2012/2013

Zapraszamy do wirtualnych odwiedzin naszego Ośrodka w dziale Galeria

 


Bezpieczne wakacje

Spotkanie z policjantkami Powiatowej Komendy Policji w Świdwinie

Do wakacji pozostało już tylko kilka dni. Część dzieci i młodzieży wyjedzie poza miasto, na obozy i kolonie. Aby czas ten spędzony był bezpiecznie w świdwińskim oddziale Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sławoborzu 18 czerwca 2013 r. odbyło się spotkanie z policjantami w ramach ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje 2013. Przedstawicielki Komendy Policji w Świdwinie w przystępny sposób przekazały uczniom informacje i rady, dotyczące bezpiecznego wypoczynku letniego w miejscu zamieszkania i poza nim. Spotkanie zakończyło się zrobieniem pamiątkowego zdjęcia.


Wycieczka do jednostki wojskowej w Świdwinie

12 czerwca 2013r dzięki uprzejmości Dowódcy 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego oraz Dowódcy 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego,  uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać działalność jednostki wojskowej oraz znajdujący się na jej wyposażeniu sprzęt techniczny. Rozpoczęliśmy od zwiedzania Sali Tradycji, w której Pan mjr Wiesław Gasek opowiedział nam o dziejach lotnictwa w Polsce oraz o tradycjach lotniczych Garnizonu Świdwin. Wycieczkę zorganizowała pani Monika Ławrynowicz.

 

więcej 


Dzień Dziecka

Dzisiaj w naszej szkole wszyscy uczniowie obchodzili swoje święto, Dzień Dziecka. Rozegrane zostały konkurencje sportowe, w których brali udział wszyscy chętni. Konkurencje były bardzo zróżnicowane i budziły wiele emocji. Chłopcy wykazywali się w skokach przez skakankę i kręceniu hula- hoopem, a dziewczynki miały możliwość podbijać piłeczkę ping pongową oraz zaprezentować się w żonglerce piłki nogą. W trakcie rozgrywek sportowych zorganizowany też został konkurs plastyczny pt. Sport to zdrowie. Na zakończenie rozegrane zostały zawody w przeciąganiu liny, które wywołały salwy śmiechu. Laureaci wszystkich konkurencji sportowych oraz wszystkie klasy otrzymały nagrody, dzięki wsparciu Zarządu Energa Obrót S.A. Ten dzień zakończyliśmy ogniskiem i wspólnym pieczeniem kiełbasek. Dzień ten zorganizowały panie: Katarzyna Kotula, Anna Wróblewska i Bożena Cebula.


IV Festiwal Twórczości Jednego Autora

29 maja odbyła się IV edycja Festiwalu Twórczości Jednego Autora. W tym roku uczniowie prezentowali twórczośc Ewy Szelburg Zarembiny. Celem Festiwalu było poznanie i popularyzacja utworów literackich wybranego autora, a także prezentacja umiejętności na forum szkoły, która pozwala pokonać bariery emocjonalne i nieśmiałość naszych uczniów.

 więcej


Wycieczka Szkolnego Koła PTTK

27 maja w ramach XI Zlotu Szkoły Specjalnej odbył się rajd autokarowo - pieszy do hodowli zwierząt w Jeleninie. Uczestniczyło w nim 26 uczniów i 6 opiekunów. W gospodarstwie oglądalismy daniele i jelenie mandżurskie. Jest ich tu ponad 700 sztuk. Po długim spacerze byl czas na posiłek i wymianę wrażeń. To była udana wycieczka.

 


VI Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

14 maja już po raz szósty spotkaliśmy się w Świdwińskim Ośrodku Kultury na festynie integracyjnym zorganizowanym z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

 

 

więcej

  


Przedstawienie Teatralne "Magiczny kapelusz"

8 maja przyjechał do naszej szkoły zespół teatralny - Grupa T z przedstawieniem edukacyjnym "Magiczny Kapelusz". Spektakl miał na celu pokazanie uczniom istoty tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności. Pokazano także mechanizmy, które popychają dzieci do sięgania po używki. Przedstawienie pokazywało te problemy w sposób zabawny i przystępny i wszystkim  bardzo się podobało.

 


Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Sławoborzu

zaprasza na uroczystości związane z obchodami

VI Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych

które odbędą się 14 maja 2013r.

w Świdwinie 

Przebieg uroczystości:

9.00 Msza św. w kościele p.w MBNP w Świdwinie.

10.30 Festyn Integracyjny

Wystawa prac Integracyjnego konkursu plastycznego Świat dorosłych-świat dzieci  - Sala Wystaw Świdwińskiego Ośrodka Kultury

Piknik Integracyjny- dziedziniec zamkowy

14.00 uroczyste zakończenie VI Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej.

      


Dzień Wiosny

25 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z leśnikiem. Pani leśnik przekazała nam wiele ciekawych informacji przyrodniczych. Mieliśmy okazje zobaczyć, dotknąć i powąchać gałązki i szyszki z drzew iglastych rosnących w naszych lasach. Wspólnie omawialiśmy pierwsze oznaki wiosny nieśmiało pojawiające się w przyrodzie. Uczniowie Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych zadawali wiele pytań, na które pani leśniczy cierpliwie i bardzo wyczerpująco odpowiadała. To spotkanie bardzo nam się wszystkim podobało. Dziękujemy pani Ani Wróblewskiej i pani Bożenie Cebuli.


Spotkanie ze strażakami

 Dnia 12 marca odwiedzili nas strażacy ze Świdwina. Uczniowie z Zespołów Edukacyjno - Terapeutycznych mieli  możliwość zapoznania się z pracą strażaków. Z zainteresowaniem oglądali wyposażenie wozów strażackich i słuchali opowiadania o ich trudnej pracy. Dzieci miały wiele ciekawych pytań, na które strażacy cierpliwie odpowiadali. Wiele radości sprawiło uczniom przymierzanie hełmów strażackich i wspólne fotografie. Na zakończenie spotkania strażacy przypomnieli dzieciom o numerze alarmowym i kiedy należy z niego korzystać. To było bardzo ciekawe spotkanie.

Warsztaty Teatru STOP w Świdwinie

To już czwarta edycja Dramowego Teatru STOP dla  naszych wychowanków. Wczesniejsze zajęcia odbywały się w 2011 i 2012 roku. Tegoroczny warsztat objął grupę 19 uczniów.  Wszyscy uczestnicy zajęć w żywiołowy sposób podchodzili do poszczególnych zadań, wykazując aktywność na miare swoich mozliwości. Całość warsztatów poprowadził Mirosław Gliniecki. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.


Koncert muzyki rockowej

22.01.2013 w SOSW w Sławoborzu odbył się koncert muzyki rockowej. Po raz pierwszy gościliśmy w Ośrodku zespół muzyczny „Od Stefana” z Zespołu Szkół Rolniczych, Centrum Kształcenia Praktycznego, im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć utwory takich zespołów, jak:

Dżem – „Czerwony jak cegła”, „Whisky”, Budka Suflera - „Takie tango”, „Bal Wszystkich Świętych”, Wilki - "Baśka”

Zespół „Od Stefana” dał w naszym Ośrodku imponujący popis wokalny i instrumentalny.  Uczniowie  byli zachwyceni, bawili się znakomicie.


Bal karnawałowy w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Sławoborzu

16.01.2013r. w SOSW w Sławoborzu a 23.01.2013r. w Świdwinie odbył się bal karnawałowy zorganizowany dla uczniów naszej szkoły. Celem balu była integracja i zapoznanie młodzieży z tradycją zabawy karnawałowej. Stołówka szkolna tego dnia za sprawą wyjątkowych dekoracji zmieniła się w prawdziwą salę balową, Nie zabrakło księżniczek, czarownic, aniołów, diabłów.  W programie imprezy, oprócz wspólnej dyskoteki, znalazły się ciekawe konkursy.  Punktem kulminacyjnym balu był wybór najciekawszego stroju. I miejsce zdobył Mariusz (amor), II miejsce przypadło Piotrowi (klaun), a III miejsce Mikołajowi (strój leśnika). Jury wręczyło także nagrodę specjalną Krystianowi, który tego dnia wystąpił  jako kobieta. Zabawa była udana i wszyscy mile ją wspominają.


Dzieci z SOSW pomagają potrzebującym.

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sławoborzu wzięli udział w 21. Finale WOŚP. Wykonali prace plastyczne pt. ” Świąteczne Anioły Wielkiej Orkiestry”, które zostały przekazane na licytację do Sztabu WOŚP w Świdwinie. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy pomóc chorym dzieciom i seniorom.

 

 

 


Bal Karnawałowy Stowarzyszenia "Promyk"

Stowarzyszenie PROMYK, 11 stycznia 2013 zorganizowało bal karnawałowy dla dzieci z pobliskich szkół. Z naszej szkoły, do zamku na bal udały się dzieci z Zet1, Zet2 oraz klasa I-IIISP, razem z opiekunami p.Beatą Miedzik, p.Anną Wróblewską i p. Bożeną Cebulą. Bal otworzyła p. Prezes PROMYKA Lubomira Zbitka zapraszając wszystkich do zabawy, razem z zespołem muzycznym z Białogardu. Dzieci brały udział w różnych konkursach z nagrodami. Bal odwiedził również Mikołaj, który przyniósł ze sobą dla każdego uczestnika paczki ze słodyczami.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu PROMYK za zaproszenie nas na tą wspaniałą zabawę


Mikołajkowe spotkanie dla dzieci z wczesnego wspomagania rozwoju

 W środę 19 grudnia w naszej szkole odbyło się mikołajkowe spotkanie dla dzieci uczęszczających na zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju. O godz. 16.00 przybyły wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Nasi milusińscy byli przez cały rok bardzo grzeczni, dlatego każdy otrzymał paczkę od specjalnego gościa - Świętego Mikołaja. W oczekiwaniu na przyjście Św. Mikołaja dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach ruchowych, w tym czasie rodzice i opiekunowie mieli sposobność wymienić swoje spostrzeżenia i uwagi o dzieciach i miło spędzić czas przy kawie i domowych wypiekach. Drobny poczęstunek zapewnił dzieciom siły do dalszej zabawy przy muzyce.

Czekamy na kolejne wspólne spotkanie w tak miłej i sympatycznej atmosferze.


 Spotkanie opłatkowe 2012

Dnia 19 grudnia 2012 r. o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. Brali w nim udział wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami.

 

 

więcej...

 


 Rajd Mikołajkowy PTTK

 W pierwszą sobotę grudnia w ramach X Zlotu Szkoły Specjalnej odbył się rajd pieszy pod hasłem "Szukamy Mikołaja". Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły i wychowankowie Dzieciowiska w Świdwinie. Trasa rajdu wiodła ulicami miasta i dużego parku. Dzieci razem z opiekunami wyruszyły spod zamku około 10.00 i szły śladami, które zostawił Mikołaj. Wędrówka nie była łatwa, bo Mikołaj kluczył po mieście i parku. Kiedy dzieci  znalazły Mikołaja wspólnie odtańczono taniec radości. W przepastnym worze Mikołaja znalazły się upominki dla wszystkich uczestników. Dzieci trochę zmęczone, ale szczęśliwe podziękowały Mikołajowi wspólnie odśpiewaną piosenką.

Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Świdwinie za pomoc finansową w zorganizowanej imprezie turystycznej.


Moja kartka bożonarodzeniowa

20 listopada 2012r. był dniem robienia w naszej szkole kartek bożonarodzeniowych w ramach konkursu "Moja kartka bożonarodzeniowa" Patronat nad konkursem objął starosta Powiatu Świdwińskiego Pan Mirosław Majka. Od rana w świątecznej atmosferze uczniowie naszej szkoły wykonywali swoje kartki o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Na koniec dnia zaszczycili nas swoją obecnością Pan starosta Mirosław Majka, pani Renata Szott oraz dyrektor ZSR CKP w Świdwinie Pan Andrzej Muchorowski. Pan Starosta stanął przed wyjątkowym zadaniem, musiał spośród ponad stu kartek wybrać tę najciekawszą, która w tym roku będzie świąteczną kartką powiatową. Zadanie było bardzo trudne.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 6 grudnia.


Narodowe Święto Niepodległości

Wiele lat temu, naród polski wybiegł na ulice, ściskał znajomych i obcych sobie ludzi, ciesząc się z odzyskanej niezależności. By uczcić to zwycięstwo, co roku uroczyście obchodzimy Święto 11 Listopada. Dnia 12 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez nasze państwo. Młodzież przygotowała montaż słowno-muzyczny pt. "Wolny kraj". Ta godzina "skróconej lekcji historii" przypomniała nam wszystkim jak bardzo cierpiało nasze państwo podczas rozbiorów. Obchody 11 Listopada były wyrazem naszego szacunku i hołdem złożonym wielkim, często bezimiennym bohaterom.


 Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 12 października o godzinie 11.00 odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły.

 

więcej...

 


Szkolny Konkurs Plastyczny "Szkoła moich marzeń...'

We wrześniu w związku ze zbliżającym się dniem Edukacji Narodowej został ogłoszony konkurs plastyczny "Szkoła moich marzeń." W konkursie wzięło udział 39 uczniów. Uczniowie pod kierunkiem wychowawców, nauczycieli plastyki i techniki pracowali indywidualnie lub zespołowo wykorzystując różne techniki plastyczne. Oddane prace zostały ocenione przez komisję.

Przyznano:

I miejsce: SPdP-praca zespołowa

II miejsce: kl.II gimnazjum- praca zespołowa

III miejsce: uczeń ZET3

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci książek, farb, kredek i plasteliny. Z prac uczniów została zorganizowana wystawa. Wszystkim serdecznie gratulujemy.


Turniej Tenisowy Pekao Szczecin Open

21 września 2012r. wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sławoborzu uczestniczyli w imprezie towarzyszącej 20 turniejowi ATP Pekao szczecin Open 2012

 

 

więcej...


Dożynki 2012

15 września 2012r. na stadionie sportowym w Sławoborzu odbyło się IX Święto Plonów. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. Następnie uczestnicy dożynek wzięli udział w korowodzie niosąc wieńce, płody rolne i bochny chleba wypieczone z tegorocznego zboża.

 

więcej...